سپتیـامـا
آینده را سـاختن به ز با آینده ساختن
ساختمان کتابخانه انگلستان قدیمی است و تعمیر آن نیز فایده ای ندارد. قرار بر این شد کتابخانه جدیدی ساخته شود.
اما وقتی ساخت بنا به پایان رسید، کارمندان کتابخانه برای انتقال میلیون ها جلد کتاب دچار مشکلات دیگر شدند. یک شرکت انتقال اثاثیه از دفتر کتابخانه خواست که برای این کار سه میلیون و پانصد هزار پوند بپردازد تا این کار را انجام دهد، اما به دلیل فقدان سرمایه کافی، این درخواست از سوی کتابخانه رد شد. فصل باران فرا رسید، اگر کتاب ها به زودی منتقل نمی شد، خسارات سنگین فرهنگی و مادی متوجه انگلیس می گردید. رئیس کتابخانه بیشتر نگران شد و بیمار گردید. روزی، کارمند جوانی از دفتر رئیس کتابخانه عبور کرد با دیدن صورت سفید و رنگ پریده رئیس، بسیار تعجب کرد و از او پرسید که چرا این قدر ناراحت است...رئیس کتابخانه مشکل کتابخانه را برای کارمند جوان تشریح کرد. برخلاف توقع وی،

جوان پاسخ داد: من سعی می کنم مسئله را حل کنم. روز بعد، در همه شبکه های تلویزیونی و روزنامه ها آگهی منتشر شد به این مضمون : همه شهروندان می توانند به رایگان و بدون محدودیت کتاب های کتابخانه انگلستان را امانت بگیرند و هنگام بازگرداندن آن را به نشانی جدید تحویل دهند. نوشته شده در تاریخ شنبه بیست و نهم آبانماه سال 1389 توسط سپتیاما
در خبرها آمده است:
به دستور فدراسیون فوتبال اسپانیا و در اقدامی نادر تمامی بازیکنان، مربیان و تماشاگران در ورزشگاه‌ها پیش از آغاز بازی‌های هفته نهم لالیگا یک دقیقه سکوت خواهند کرد.

اختاپوس پیش‌گو با نام Paul در جریان جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی با پیش‌بینی‌های جالب خود قهرمانی ماتادورها را نوید داد و در نهایت نیز این چنین شد. دولت اسپانیا تلاش زیادی کرد تا شاید این هشت‌پا را از آلمان خریداری کرده و به باغ وحش مادرید منتقل کند اما به هر حال کار از کار گذشت و این حیوان مشهور که تحت فشار بودنش برای پیش‌بینی، خشم انجمن‌های حمایت از حقوق حیوانات را نیز برانگیخته بود، در نهایت مُرد و آکواریوم مشهور خیابان نوزدهم را خالی کرد.

به نظرم رسید که ما مردم قرن بیست و یکم که در اوج پیشرفت و توسعه فناوری قرار داریم، ممکن است که چقدر به جهالت قوم حضرت موسی (علی نبینا و آله و علیه السلام)  و گوساله پرستی ایشان نزدیک باشیم. چه بسا که اگر این هشت پا کمی عرضه انجام دادن کارهای جدی تری را داشت، او را به رهبری فرقه خود (احتمالا هشت پائیان) برمی گزیدیم و حتی می پرستیدیم. ضمن آنکه چه راحت می توان ملت یا ملت هایی را بازی داد. شما فقط حجم بایتی  رسانه های الکترونیکی و سطح کاغذی رسانه های کاغذی (ضرب در تیراژ آنها) و زمان تخصیص داده شده به این موضوع از حیث خبرسازی و گزارش و توجه و سمع نظر مربوطه در رسانه های رادیویی و تلویزیونی را مورد توجه قرار دهید تا به تاثیر یک هشت پا در زندگی دنیای پیرامون خود پی ببرید.
در این مواقع است که از مهندسی و حتی مدیریت بدم می آید و عاشق روانشناسی و جامعه شناسی و مردم شناسی می شوم. به نظرم بیش از میکروب شناسی کاربرد دارد.

ویرایش دومنوشته شده در تاریخ جمعه هفتم آبانماه سال 1389 توسط سپتیاما