سپتیـامـا
آینده را سـاختن به ز با آینده ساختن
در خبرها آمده است:
به دستور فدراسیون فوتبال اسپانیا و در اقدامی نادر تمامی بازیکنان، مربیان و تماشاگران در ورزشگاه‌ها پیش از آغاز بازی‌های هفته نهم لالیگا یک دقیقه سکوت خواهند کرد.

اختاپوس پیش‌گو با نام Paul در جریان جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی با پیش‌بینی‌های جالب خود قهرمانی ماتادورها را نوید داد و در نهایت نیز این چنین شد. دولت اسپانیا تلاش زیادی کرد تا شاید این هشت‌پا را از آلمان خریداری کرده و به باغ وحش مادرید منتقل کند اما به هر حال کار از کار گذشت و این حیوان مشهور که تحت فشار بودنش برای پیش‌بینی، خشم انجمن‌های حمایت از حقوق حیوانات را نیز برانگیخته بود، در نهایت مُرد و آکواریوم مشهور خیابان نوزدهم را خالی کرد.

به نظرم رسید که ما مردم قرن بیست و یکم که در اوج پیشرفت و توسعه فناوری قرار داریم، ممکن است که چقدر به جهالت قوم حضرت موسی (علی نبینا و آله و علیه السلام)  و گوساله پرستی ایشان نزدیک باشیم. چه بسا که اگر این هشت پا کمی عرضه انجام دادن کارهای جدی تری را داشت، او را به رهبری فرقه خود (احتمالا هشت پائیان) برمی گزیدیم و حتی می پرستیدیم. ضمن آنکه چه راحت می توان ملت یا ملت هایی را بازی داد. شما فقط حجم بایتی  رسانه های الکترونیکی و سطح کاغذی رسانه های کاغذی (ضرب در تیراژ آنها) و زمان تخصیص داده شده به این موضوع از حیث خبرسازی و گزارش و توجه و سمع نظر مربوطه در رسانه های رادیویی و تلویزیونی را مورد توجه قرار دهید تا به تاثیر یک هشت پا در زندگی دنیای پیرامون خود پی ببرید.
در این مواقع است که از مهندسی و حتی مدیریت بدم می آید و عاشق روانشناسی و جامعه شناسی و مردم شناسی می شوم. به نظرم بیش از میکروب شناسی کاربرد دارد.

ویرایش دومنوشته شده در تاریخ جمعه هفتم آبانماه سال 1389 توسط سپتیاما